Błędy w projektach i przy budowie domów:

[ 1 ] - - Błędy w projektach i przy budowie domów
[ 2 ] => Błędy w nowym budownictwie
[ 3 ] => Błędy przy modernizacji i remontach starych budynków

Tylko niewiele aktualnych projektów domów, a w szczególności jednorodzinnych uwzględnia dążenia do przyszłościowego i maksymalnego wykorzystania energii odnawialnej, techniki multimedialnej oraz budowania "bez barier"; Ten ostatni warunek spełniają niestety nie wszystkie firmy produkcyjne lub obiekty handlowe. Innym rażącym błędem jest traktowanie instalacji elektrycznych po macoszemu
Produkty oraz możliwości w Polsce są dostępne - choć nie zawsze informacja ta jest najnowsza, jest pomijana (bo prościej i taniej) w projektach lub nie jest egzekwowana przez przez samych investorów. Takiego stosunku nie tłumaczą wykręty "brak pieniędzy" kiedy buduje się niczym nie uzasadniony nadwymiarowo objekt jednocześnie kupując wyposażenie, które już po kilku latach nie spełnia naszych (lub dzieci) oczekiwań lub ekologicznych (np. duży pobór energii elektrycznej).
Uwaga Budowa domu musi mieć odbicie zarówno w aktualnych możliwościach jak i nawiązywać do przyszłości.
Wartość domu jest zależna między innymi od zapotrzebowania energetycznego, możliwości późniejszej rozbudowy względnie uzupełnienia instalacji elektrycznych i medialnych "bez kucia i wiercenia" orzaz dostępu do pomieszczeń "bez barier" kiedy będziemy już w podeszłym wieku. Budowa bez tych podstawowych zasad to między innymi: brak pieniędzy na energię grzewczą lub ogrzewanie odpadami z jednoczesnym, niepotrzebnym niszczeniem ostatnich skrawków zieleni. Efektem ubocznym jest intensywne zatruwanie środowiska, samych siebie i przyszłych pokoleń.
Prawie cała Polska w sezonie grzewczym przypomina swoim działaniem wielki klub samobójców i trucicieli własnego pokolenia; Efekt: mała populacja, zwiększenie podatności na raka, różnego rodzaju uczulenia Można zaryzykować twierdzenie, że czasy kolorowego śniegu przy zakładach chemicznych, cementowniach lub koksowniachnp. były mniej trujące od tych obecnych właśnie ogrzewanych "plastikowo" lub starymi oponami.
Warto poczytać: => "kochasz dzieci, nie pal śmieci"

Uwaga => Błędy w projektach i przy budowie domów